
Kolorystyka, czcionki, nazwa, zdjęcia to wszystko buduje postrzeganie Twojego biznesów, wśród potencjalnych klientów. Spójność wizerunkowa świadczy o profesjonalizmie i przemyślanej strategii działań.
Czy kojarzysz taką sytuację” W poniedziałęk publikujesz 4 zdjęcia jedno za drugim, umieszczasz je na Instagramie i Facebooku. Przez kolejne 2 tygodnie nic nie dodajesz, a następnie przypominasz sobie, że nic dawno nie udostępniałaś i ponownie umieszczasz jednego dnia kilka zdjęć jedno za drugim. NIE RÓB TAK !
Facebook, Instagram, Twitter, Linked In, Pinterest, Tik Tok i Snapchat. Nie musisz być wszędzie! Skoncentruj się na jednym, dwóch kanałach na start. Publikuj tam regularnie i jakościowo. Kiedy poczujesz, że masz nad tym kontrolę i dobrze tym zarządzasz – wykorzystaj dobre praktyki, aby pojawić się w kolejnym Social Media.
Prowadzisz restaurację. Codziennie publikujesz zdjęcie “Dania Dnia”. Codziennie jest inna potrawa, ale zdjęcie jest zrobione na tym samym talerzu, na tym samym stole, z tej samej perspektywy. W opis brzmi mniej więcej tak ” Schabowy z ziemniakami i mizerią – 20 zł”. Wprowadź trochę różnorodności
Wydaje się być to bardziej ciekawe niż codziennie danie za 20 zł.
Prowadzisz restaurację. Codziennie publikujesz zdjęcie “Dania Dnia”. Codziennie jest inna potrawa, ale zdjęcie jest zrobione na tym samym talerzu, na tym samym stole, z tej samej perspektywy. W opis brzmi mniej więcej tak ” Schabowy z ziemniakami i mizerią – 20 zł”. Wprowadź trochę różnorodności
Wydaje się być to bardziej ciekawe niż codziennie danie za 20 zł.
Uczymy się na błędach, a najlepiej na cudzych. Obserwuj konkurencję z Twojego miasta w Mediach Społecznościowych. Zobacz jak działają firmy z innych miast. Inspiruj się ( nie kopiuj). Wykorzystaj narzędzia takie jak:
Porównaj to ze swoimi działaniami. Wyciągnij najlepsze praktyki i wykorzystaj je u siebie
Dlaczego konkurencja ma 2000 fanów, a my 1000? Dlaczego oni mają 100 lajków, a my 10? Czy zależy Ci na fanach, lajkach – czy może na zysku? Media społecznościowe to narzędzie, ale zazwyczaj nie jest celem samym w sobie. Czasami 100 wiernych i zaagażowanych fanów (klientów), jest wartych więcej niż 100 000 martwch (czasami kupionych obserwujących np. z Turcji)
Marki oraz osoby, które odnoszą sukces w Social Media (oraz biznesie) posiadają jedna wspólną cechę: są autentyczne. Nie da się udawać ciągle kogoś – kim się nie jest. Pokazuj swoją osobę, swój biznes w taki sposób jak chciałbyś, aby był postrzegany. Możliwe, że części twoich odbiorców się to nie spodoba. BARDZO DOBRZE! Nie musisz być dla wszystkich. Część Twoich wiernych odbiorców (klientów) doceni to jaki naprawdę jesteś. A przy pomocy długofalowych działań – zaprezentujesz swoją autentyczność
Działając w mediach społecznościowych aktywnie – zapewne zauważysz tego efekty. Jednak może być to efekt strzelania z “armaty do kaczek”. Wszelkie działania rozpocznij od określenia celu i analizy sytuacji. Może się okazać, że to co wydawało Ci się być dobrym pomysłem – po wnikliwej obseracji, okaże się być mniej uzasadnione. Zaplanuj swoje działania, dobierz odpowiednie zasoby (czas, pieniądze) oraz zaplanuj oczekiwane efekty. Jeżeli robisz wszystko wg planu, a efekty nie są realizowane – należy zmienić działania.
Nie od razu Kraków zbudowano. Wielu właścicieli firm, zaczyna działać w mediach społecznościowych i oczekuje, że po tygodniu ich firmę produkującą okna, bedzie obserwowało 20 000 osób. Każde działanie wymaga czasu. Szybsze efekty, możemy zauważyć wykorzystując płatną promocję w mediach społecznościowych. Jednak, jeżeli chcecie realizować swoje cele bez dodatkowego budżetu reklamowego – warto uzbroić się w cierpliwość, i przygotować długofalowy plan Waszej pracy i aktywności w Social Mediach
Od 2008 roku działam w marketingu. W tym czasie współpracowałem z blisko 100 klientami z obszaru małych i średnich przedsiębiorstw, którym pomogłem w rozwoju ich biznesu. Doradzam właścicielom, szkolę zespoły, samodzielnie projektuję i wdrażam skuteczne rozwiązania marketingowe.
Posiadam umiejętności, wiedzę i doświadczenie w praktycznie wszystkich obszarach współczesnego digital marketingu. Sam jestem przedsiębiorcą, dlatego w moich działaniach dbam o interes (budżet) klienta tak jak o swój własny.