Dedykowane Szkolenie Facebook Ads?

Szkolenie Facebook - dedykowane i ogólne​

Na rynku dostępne są dwa rodzaje szkoleń z Facebook Ads. Pierwsze to szkolenie ogólne (nie znaczy że poruszane są na nim ogólne kwestie). Pod tym pojęciem rozumiem szkolenie, które ma z góry zaplanowany program. Jest on ogólnodostępny dla uczestników przed zapisem na kurs. Na podstawie agendy uczestnik może zadecydować czy zaplanowany materiał jest dla niego ciekawy i czy poruszane kwestie będą odpowiadały jego potrzebom.

Drugim rodzajem szkoleń to te dedykowane. Podstawowa różnica polega na tym że nie mają one jednego z góry zaplanowanego programu. Agenda szkolenia powstaje na podstawie potrzeb zamawiającego.

Szkolenie Facebook ogólne - zalety i wady​

Na podstawie moich 12 lat w branży marketingowej i kilkunastu szkoleń w których wziąłem udział mogę stwierdzić, że największą zaletą szkoleń ogólnych jest cena i dostępność ( dla pojedynczego uczestnika).
Szkoleniowiec “jednorazowo” poświęca czas na przygotowanie odpowiedniego programu (oczywiście program powinien być aktualizowany – Facebook Ads to dynamiczna materia).
Następnie można wykonać prostą matematykę: 6 osób na szkoleniu – 1000 zł za szkolenie. Daje nam to 6000 zł przychodu ( pewnie 4000 zł zysku za dzień pracy szkoleniowca).

Czy coś stoi na przeszkodzie, aby następnego dnia (lub za tydzień) szkoleniowiec wyszedł na salę i po raz kolejny przeprowadził takie samo spotkanie – wg mnie nie. [Lekkie uogólnienie]  Ograniczeniem do zorganizowania takiego spotkania jest popyt rynkowy, a nie dostępność/ czas szkoleniowca.

Dedykowane szkolenie Facebook - zalety i wady​

Główną zaletą szkolenia dedykowanego jest to że jest dedykowane 😉 W tym przypadku nie ma żadnego z góry ustawionego programu, terminu, miejsca oraz ceny – wszystko jest do wypracowania na linii szkoleniowiec  – zamawiający. Szkolenie powstanie pod potrzeby zamawiającego.

Oczywiście szkolenie dedykowane ma również wady – jest nim czas i cena (wynikająca z koniecznością poświęcenia większej ilości czasu). Za każdym razem szkoleniowiec musi zebrać potrzeby, doprecyzować zakres szkolenia, przygotować się do niego i je przeprowadzić. W przyszłości może się okazać że przygotowany materiał nie będzie mogłby być ponownie użyty.

Proces przygotowania szkolenia dedykowanego Facebook​

Poniższy proces przedstawiam na podstawie swojego systemu pracy:

1. Ankieta online – zebranie informacji na temat potrzeb zamawiającego
2. Rozmowa po ankietowa – podsumowanie zebranych informacji i doprecyzowanie kluczowych kwestii
3. Propozycja szkolenia – zakres, termin, forma (online/ offline), liczba spotań, harnonogram i koszt
4. Akceptacja propozycji szkolenia/ negocjacje 😉
5. Przygotowanie szkolenia
6. Przeprowadzenie szkolenia
7. Konsultacje poszkoleniowe

Dedykowany zakres szkolenia Facebook​

Czego chciałbyś dowiedzieć się na szkoleniu? Chciałbym umieć zrobić reklamy Facebook!
Ta odpowiedź jest o 5 poziomów za bardzo ogólna 😉

 • Czy macie stworzoną strategię marketingową
 • Czy posiadacie stronę www? Jak wiele osób ją odwiedza?
 • Czy macie skonfigurowany pixel i konwersje?
 • Czy używaliście już wcześniej managera reklam?
 • Przy przeprowadzaliście już wcześniej kampanie reklamowe Facebook Ads?
 • Kolejne pytania 😉Na podstawie tych oraz kolejnych pytań możemy określić czy przedmiotem szkolenia ma być:

 • Opracowanie strategii reklamowej Facebook Ads
 • Konfigurowanie konta reklamowego/ managera firmy/ instalacja pixela/ ustawienie konwersji
 •  Uruchomienie kampani reklamowej Facebook Ads
 •  Optymalizacja kampanii reklamowych i analityka
 •  NIestandardowe grupy reklam, zaawansowane funkcje reklamowe

Potrzebujesz skoncentrować się na puncie 3 i 4 – takie szkolenie trzeba przygotować

Dedykowana branża i otoczenie rynkowe​

Na szkoleniu ogólnym mogą być uczestnicy w różnych branż: Ecommerce, Salon kosmetyczny, sklep mięsny. Jak Wam się wydaje czy strategia reklamowa i funkcje Facebook Ads, których będą używać te branże będą ideantyczne – zapewne nie

Na szkoleniu dedykowanym powinniśmy wziąć pod uwagę branżę, konkurencję oraz grupę docelową do której będziemy kierować działania.
Szkolenie dedykowane poza aspektami edukacyjnymi ma też często charakter konsultacyjny. Szkoleniowiec znając branżę, konkurencję, grupę docelową może podpowiedzieć jak skonfigurować reklamy Facebook, aby były najbardziej skuteczne.

Forma szkolenia dedykowane i termin ​

Szkolenie ogólne odbywa się w Warszawie. Cały zespół jest z Wrocławia. Szkolenie trwa 2 dni, więc do kosztów szkolenia trzeba doliczyć nocleg/ transport oraz 2 dni niedostępności zespołu – braku realizacji zadań.

Z mojego doświadczenia wynika że 8 godzinne szkolenia są nieefektywne.  Jest to często nowy materiał, mózg pracuje na pełnych obrotach. Po 2 dniach (16 godzinach szkolenia) kluczowe jest to aby zacząć wdrażać od razu wiedzę – przećwiczyć to w praktyce. Ale czy da się od razu wdrożyć całą wiedzę? Może lepiej wdrażać ją partiami?

Szkolenia dedykowane z Facebooka również rozwiązują te problemy.
1. Czas szkolenia wynika z zakresu – może wystarczy 6 godzin szkolenia zamiast 2 pełnych dni
2.  Może lepiej podzielić 6 godzin na 2 spotkania po 3H
3.  Po pierwszym spotkaniu przećwiczyć z praktyce materiał i na 2 spotkaniu jeszcze o tym porozmawiajmy – na 100% wyjdą jakieś kwestie
4. Można się spotkać online, lub szkoleniowiec może przyjechać do siedziby firmy (tak, aby nie wyrywać pracowników na 2 dni z pracy, a np na 3H)

Bartek Piasecki
Bartek Piasecki

Od 2008 roku działam w marketingu. W tym czasie współpracowałem z blisko 100 klientami z obszaru małych i średnich przedsiębiorstw, którym pomogłem w rozwoju ich biznesu. Doradzam właścicielom, szkolę zespoły, samodzielnie projektuję i wdrażam skuteczne rozwiązania marketingowe.

Posiadam umiejętności, wiedzę i doświadczenie w praktycznie wszystkich obszarach współczesnego digital marketingu. Sam jestem przedsiębiorcą, dlatego w moich działaniach dbam o interes (budżet) klienta tak jak o swój własny.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Konsultacje Marketingowe

Zainteresował Cię ten temat? Masz dodatkowe pytania? Potrzebujesz porady lub konsultacji. Wyślij formularz zgłoszeniowy i z chęcią umówię się z Tobą na 60 minutowe konsultacje. Zacznijmy razem rozwiązywać Twoje problemy, niech staną się naszymi wspólnymi wyzwaniami!
PLN 300
 • Opisz swoje wyzwanie w formularzu kontaktowym- wykorzystamy 60 min na rozwiązania , nie na analizę problemu
 • Na spotkanie przygotuję analizę Twoich mediów, strony www oraz działań konkurencji
 • Będzie konrketnie - bez ogółów i akademickich podjęć - otrzymasz porady dopasowane do Twojej branży i sytuacji rynkowej
 • Nie musisz rozumieć trudnych pojęć, metryk czy teorii marketingowych. Wyjaśnię wszystko prostym i zrozumiałym językiem
60 MIN